Barbour – niezawodna odzież miejska ze szlachetnym rodowodem

Barbour to brytyjski producent odzieży, który działa nieprzerwanie od niemal 130. lat. W jego przypadku historia zatoczyła przysłowiowe koło – na początku produkty Barbour kierowane były do osób wykonujących trudne zawody rybaków, robotników portowych lub marynarzy.

Legendarna wręcz jakość wyrobów poskutkowała w późniejszych latach uzyskaniem rekomendacji członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Od wielu dekad producent koncentruje się na dostarczaniu oferty kierowanej do zamożnych, dystyngowanych klientów, stale rozbudowując zarazem portfolio wyrobów typowo casualowych. Nie przez przypadek marka ceniona jest przez wielbicieli stylu streetwear.

Barbour – niedościgniony wzorzec jakości

Od samego początku działalności marka barbour spełniać miała wyśrubowane wymagania profesji związanych z morzem. Dla rybaków i marynarzy najważniejszą cechą używanej odzieży była nieprzemakalność. Pierwszymi produktami w ofercie firmy były funkcjonalne płaszcze przeciwdeszczowe.

W trakcie I i II wojny światowej rodzinna firma, założona przez Johna Barboura, specjalizowała się w dostawach woskowanych płaszczy na potrzeby armii. Jakość produktów producenta doceniła także motocyklowa reprezentacja Zjednoczonego Królestwa, decydując się na zakup wyjątkowo wytrzymałych kurtek motocyklowych. U schyłku lat 50-tych XX w. producent skierował swoją ofertę do zamożnych właścicieli domków myśliwskich i wiejskich posiadłości. Marka szybko zyskała uznanie wśród brytyjskich wyższych sfer.

Doceniona została także przez członków rodziny królewskiej – uzyskała rekomendację kolejno księcia Edynburga, królowej Elżbiety II oraz księcia Walii. Powyższe osiągnięcia były z pewnością istotne dla zbudowania prestiżu i zaufania klientów, jednak sukcesu nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie sztandarowy, legendarny wręcz produkt – uznawana za niemal niezniszczalną kurtka woskowana.

Kurtka na resztę życia

O kurtce woskowanej Barbour użytkownicy zwykli mawiać, że to ostatnia, jaką musieli w życiu zakupić. W opisie tym nie ma zbytniej przesady! Kurtka ta uszyta jest z prawdziwej egipskiej bawełny długowłóknistej. Tajemnicę jej sukcesu stanowi odpowiedni sposób impregnacji, gwarantujący zabezpieczenie materiału i stuprocentową wodoodporność.

Dość powiedzieć, że flagowy produkt marki Barbour chroniony jest specjalnym patentem! Ta wyjątkowa kurtka łączy wyjątkową funkcjonalność z docenianym od dziesięcioleci, niepowtarzalnym designem. Metalowe zamki błyskawiczne o dużych zębach, podwójnie przeszywane, opatrzone nitem szwy (wykonane impregnowanymi nićmi) oraz subtelne emblematy producenta to od lat znaki rozpoznawcze wyjątkowych kurtek Barbour. O niepowtarzalności tego produktu świadczy także fakt, że kurtki mogą być poddawane reimpregnacji w firmowym serwisie producenta. Dzięki temu nawet egzemplarze sprzed kilkudziesięciu lat wyglądają jak nowe!

Z tradycją w nowoczesność

Długoletnia działalność, najwyższa jakość produktów i uznanie wyższych sfer – za to ceniona jest marka Barbour. Producent nie spoczywa jednak na laurach i nieustannie poszerza swoją ofertę o nowe produkty. Dzięki temu w swoim asortymencie posiada nowoczesne i funkcjonalne kurtki, płaszcze, pikowane kamiezelki i casualowe koszule, ale rónież koszulki polo, t-shirty i wygodne bluzy.

Ich wzornictwo znalazło duże uznanie wśród miłośników ubioru w miejskim stylu. Co ważne, każdy z produktów sygnowanych logo Barbour to gwarancja najwyższej jakości, która od początku była nadrzędnym celem firmy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących styl streetwear, Barbour wprowadził do swojej oferty także szereg dodatków. Katalog producenta wzbogacił się o różne modele czapek z daszkiem, bucket hatów, bawełnianych kaszkietów a nawet rękawiczek i zegarków na rękę.