Dieta South Beach: Jak smakuje styl gwiazdy Hollywood?

Już samą nazwą, dieta South Beach, budzi skojarzenia ze słonecznymi plażami, wakacyjnym relaksem, lekkością letnich posiłków i słodkimi owocami. Jednak, czy takie skojarzenia odpowiadają rzeczywistości? Czy zasady tej diety są tak samo atrakcyjne jak wydaje się z nazwy? Rozeznamy na kogo jest przeznaczona dieta South Beach i jak skutecznie może nas przybliżyć do celu jakim jest wymarzona sylwetka.

Gdy myślimy o diecie plaż południowych, widzimy obrazy opalonych, atrakcyjnych i fit ciał odzianych w kostiumy kąpielowe. Ta wizja jest dodatkowo wspomagana faktem, że dieta South Beach jest jednym z ulubionych programów żywieniowych stosowanych przez celebrytów z Hollywood. Znane osoby takie jak Jessica Alba, Kim Catrall, Nicole Kidman czy Eva Mendes są zagorzałymi zwolenniczkami tego stylu żywienia. Patrząc na ich perfekcyjne figury można poczuć dodatkową motywację. Warto jednak pamiętać, że dla zachowania tych nienagannych kształtów celebryci są w stanie podjąć wiele wyrzeczeń.

Dieta South Beach to nie tylko rezygnacja z cukru i tłustych dań. To także brak wielu innych produktów, które mimo wszystko są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Tego typu dieta wymaga dużych poświęceń, nie tylko w kwestii słodyczy i tłustych potraw.