Gotówka na prezent – czy to wypada?

Każdy z nas ma taką osobę, która wszystko ma, niczego nie potrzebuje i nigdy nie wiadomo, co jej kupić. Bezskutecznie chodzisz po centrum handlowym, przeglądasz strony internetowe, wypytujesz jej bliskich, ale wciąż nie wiesz, co jej sprezentować. Czy w takim przypadku wypada dać gotówkę na prezent?

Gotówka na prezent może sprawdzić się przy wielu różnych okazjach np. gdy zostałeś zaproszony na wesele czy komunię. Chociaż rozwiązuje to problem związany z tym, co podarować, to nie zawsze będzie to dobry pomysł.

Kiedy warto dać gotówkę na prezent?

Jeśli nie znasz obdarowanego zbyt dobrze, ale nie wiesz, co mu się spodoba, to wręczanie gotówki nie jest do końca dobrym pomysłem, bo może być uznane za obraźliwe. Szczególnie warto unikać wręczania banknotów szefowi, współpracownikom czy dalszym znajomym. W takiej sytuacji dużo lepiej sprawdzi się bon do sklepu z ubraniami czy kosmetykami, zestaw słodyczy czy wino.

Jeżeli jednak chcesz wręczyć gotówkę osobie z Twojej bliskiej rodziny albo przyjacielowi, po prostu komuś, z kim pozostajesz w bliskich relacjach, to jak najbardziej wypada to zrobić. Jest to dużo lepszy pomysł niż sprezentować coś, co będzie zupełnie nieprzydatne albo niezgodne z gustem obdarowanego.

Gotówkę na prezent warto wręczyć, gdy obdarowany:

  • jest młodą osobą i nie wiesz, co konkretnie mu się spodoba – wtedy pieniądze będą naprawdę pożądane, bo nastolatek może je wydać na ubrania, kosmetyki, gadżety czy atrakcje, które będą w jego guście,
  • zbiera na konkretny cel – wiesz, że dana osoba ma w planach egzotyczne wakacje, remont mieszkania czy kupno droższego gadżetu, a każdy grosz jest dla niej cenny,
  • niczego nie potrzebuje i nie jest w stanie wskazać, co by go ucieszyło.

Jak zapakować gotówkę na prezent? 5 pomysłów

Oczywiście same banknoty, mimo swojej wartości, nie będą wyglądały atrakcyjnie, dlatego sprawdź nasze pomysły na to, jak zapakować gotówkę na prezent!

Po pierwsze, włóż je do koperty. Dzięki temu się nie pogniotą, nie zgubią i będą wyglądały elegancko. Jednak, aby nie wręczać tylko koperty, warto kupić kilka drobiazgów (np. słodyczy, drobnych kosmetyków) i razem zapakować je do torebki prezentowej.

Po drugie, możesz zainwestować w skarbonkę i do niej włożyć odpowiednią kwotę. Będzie to szczególnie atrakcyjne, jeśli obdarowany odkłada oszczędności. Warto kupić spersonalizowaną skarbonkę (np. z imieniem). Będzie to miły gest, a taki przedmiot nie tylko daje motywację do oszczędzania, ale będzie również atrakcyjną ozdobą wnętrza.

Po trzecie, jeśli chcesz postawić na zabawny akcent, możesz przygotować prawdziwy zastrzyk gotówki. Prezentem mogą być plastikowe strzykawki, do których włożysz banknoty i umieścisz je w ozdobnym pudełku.

Po czwarte eleganckim rozwiązaniem jest włożenie banknotu do książki. Postaraj się wybadać, czym interesuje się obdarowany i zadbaj o odpowiednią dla niego lekturę.

Po piąte możesz przygotować kilka pudełek o różnych rozmiarach i włożyć mniejsze do większego i tak dalej. W najmniejszym umieść banknot, a wnętrze każdego z większych pudełek możesz dodatkowo wzbogacić cukierkami.

Skąd wziąć gotówkę na prezenty?

Potrzebny Ci zastrzyk gotówki? Prezentu dla swoich bliskich nie musisz finansować z bieżących dochodów. Możesz skorzystać z finansowego wsparcia i skorzystać z pożyczki na dowód właśnie na ten cel. Im szybciej złożysz wniosek, tym wcześniej pieniądze znajdą się na Twoim koncie.