oszczednosc

Proste sztuczki z zakresu urody, które zaoszczędzą nam pieniądze

Jaki jest największy problem kobiet, które kochają makijaż? Przede wszystkim to, że nie mają wystarczająco czasu, aby sprawdzić każdy produkt. Drugim dużym problemem jest to, że wszystkie te wydatki naprawdę się sumują.

Oczywistym rozwiązaniem byłoby tutaj nie rzucać się na każdy produkt kosmetyczny, jaki wpadnie nam w oko. Jednak skupmy się na czymś, co będzie bardziej wykonalne, czyli na tym, jak najlepiej wykorzystać te produkty do makijażu, które mamy już w swoim posiadaniu.

Są szanse, że nieświadomie popełniamy kilka kosztownych błędów. Kluczem do zaoszczędzenia pieniędzy jest nie tylko mniejsze wydawanie pieniędzy, ale także upewnienie się, że czerpiemy jak najwięcej korzyści z każdego produktu, jaki zasila naszą szafkę kosmetyczną.

Oto proste sztuczki kosmetyczne, które pomogą w zaoszczędzeniu pieniędzy:

Rozciąć puste produkty

Jaki jest największy błąd, który większość kobiet popełnia z kosmetykami? A taki, że przedwcześnie wyrzucają swoje produkty – zanim zdążą zużyć je do ostatniej kropli. W tym przypadku dosłownie wyrzucamy pieniądze do kosza. No, chyba że są to produkty przeterminowane.

W przypadku pozostałych kosmetyków wystarczy je rozciąć i zeskrobać boki i spód opakowania. A wszystkie uzyskane resztki możemy umieścić w mniejszym i łatwiejszym w użyciu pojemniku. W tym celu zawsze dobrze kolekcjonować wszelkie minisłoiki lub mniejsze pojemniki po kosmetykach, których zawartość została już całkowicie zużyta. Jednym z takich pomocników może być etui na soczewki kontaktowe.

Dodać roztworu soli do płynnego eyelinera lub tuszu do rzęs

Przedłużmy żywotność płynnego eyelinera lub zasuszonego tuszu do rzęs, dodając do niego jedną lub dwie krople roztworu soli. Dzięki tej upiększającej sztuczce można nadal wykorzystywać kredkę do oczu lub tusz do rzęs, które miały już wylądować w koszu na śmieci.

Jest to niezwykle przydatna porada, zwłaszcza jeśli nie mamy nawet minuty na to, aby pobiec do drogerii i nabyć nowy produkt.

Zakupić mniejszą wersję produktu

Jeśli chodzi o ulubione produkty kosmetyczne, zakup największej opcji rozmiaru wydaje się rozsądnym wyborem. Jednak są szanse, że może nas to kosztować mniej, jeśli będziemy kupować mniejsze rozmiary, ze względu na ceny jednostkowe.

Następnym razem, gdy będziemy kupować kosmetyki do makijażu, warto dowiedzieć się, czy produkt występuje w różnych rozmiarach. Jeśli tak, sprawdźmy, ile ml produktu otrzymamy w każdej opcji rozmiaru i wykonajmy proste obliczenia, aby zobaczyć, który faktycznie kosztuje mniej.