Hiszpania – odkryj urok jej najpiękniejszych plaż

Rozejrzyj się wokół, a zobaczysz piękno Hiszpanii i jej plaże, które rozciągają się na 7905 kilometrach linii brzegowej. Od plaż Andaluzji i Costa Brava po wiele innych, krajobraz Hiszpanii oferuje różnorodność, która przyciąga turystów z całego świata. Oświetlone słońcem, obsypane złocistym piaskiem, omijane przez fale Morza Śródziemnego, Oceanu Atlantyckiego i Morza Kantabryjskiego – to jest to, co kojarzy się z tej wspaniałej krainy.

Hiszpańskie plaże są nie tylko miejsce do opalania i kąpieli. Jako że jest ich wiele i są tak różne – od piaszczystych po kamieniste – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co więcej, w 2022 roku ponad 600 hiszpańskich plaż zostało nagrodzonych Błękitną Flagą za spełnianie standardów środowiskowych, co gwarantuje spokojny i bezpieczny wypoczynek.

Wyróżniające się walory naturalne to cecha charakterystyczna m.in. Playa de Bolonia w Andaluzji. Położona około 20 km od Tarifa, ta plaża jest jednym z najpiękniejszych zakątków regionu. Jest domem dla Duna de Bolonia, znanego pomnika przyrody, który oferuje niezapomniane widoki i chroni plażę przed północnymi wiatrami. Natomiast las sosnowy dodaje jej jeszcze więcej uroku. To te naturalne atuty przyciągają tu wielu turystów każdego roku.

Kolejnym godnym odwiedzin miejscem jest Playa de los Muertos w prowincji Almería, również w Andaluzji. Mimo swej ponurej nazwy, która tłumaczy się jako „Plaża Umarłych”, to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Hiszpanii. Zlokalizowana w parku Parque Natural de Cabo de Gata-Níjar, ta żwirowa plaża o błękitnej, krystalicznie czystej wodzie otoczona jest przez wulkaniczny krajobraz. Dostęp do niej jest nieco utrudniony i wymaga pokonania 800-metrowej trasy, więc pamiętaj o odpowiednim obuwiu!