podroz-rozrywka

Jak się rozerwać podczas podróży

Faktem jest, że gdy jesteśmy w podróży, nuda może pojawić się bardzo szybko. I może być dość denerwująca. Spędziliśmy tyle czasu na pakowaniu i ekscytowaniu się wyjazdem, a teraz podążamy tą trasą i jesteśmy znudzeni jak mops. Takie sytuacje niestety zdarzają się stosunkowo często. Jednak należy pamiętać, że zazwyczaj droga do celu jest o wiele lepsza niż sam cel. I właśnie dlatego warto dopilnować, aby nasza wyprawa była fascynująca i pełna znakomitej zabawy.

Spokojne miejsce

Zakładając, że nie jesteśmy w tym czasie na służbie wartowniczej, możemy poświęcić kilka chwil dla siebie. Po prostu znajdźmy miejsce w kamperze, gdzie będziemy mogli spędzić trochę czasu na relaksie. Monotonne ruchy kampera mogą uspokoić nasz umysł, pozwalając skupić większą uwagę na tym, co zamierzamy zrobić.

Medytacja

Spokojne miejsce możemy znaleźć nie tylko wokół nas, ale także w nas samych. Medytacja jest bardzo łatwa, gdy wyglądamy przez okno pojazdu. Sztuka polega na tym, aby nie skupiać wzroku na niczym szczególnym. Pozwólmy scenerii przepływać przed naszymi oczami, nie zwracając na nią większej uwagi. Skoncentrujmy się na oddechu – do momentu, aż wdechy i wydechy będą równej długości.

Gry podróżnicze

Niezależnie od tego, czy są to gry na telefonie, czy gry z towarzyszami podróży, długie odcinki trasy są świetne do korzystania z takich rozrywek. Metoda ta sprawdza się szczególnie dobrze, jeśli podróżujemy z naszymi małymi pociechami.

Dziennik podróży

Jednym z najlepszych rozwiązań tego typu jest założenie bloga podróżniczego, gdzie możemy publikować i opisywać nasze wspaniałe wycieczki, dzieląc się przeżytymi przygodami z naszymi czytelnikami. Natomiast zaletą prowadzenia dziennika (nie bloga) jest to, że możemy spisywać nasze własne przemyślenia i nie martwić się, że będą je czytać inne osoby.

Subskrypcja audiobooka

Jeśli czytanie przyprawia nas o chorobę lokomocyjną, ale chcemy podzielić się pewną historią z naszą rodziną lub przyjaciółmi na trasie, wówczas dobrym wyborem jest audiobook. Wspaniałą rzeczą w audiobookach jest to, że zachęcają do rozmowy. Można rozmawiać o swoich ulubionych postaciach, ulubionych częściach opowieści, o tym, jak bardzo nienawidzimy antagonisty itp.

Ćwiczenia

Stwórzmy dla siebie taką rutynę treningową, jaka pozwoli nam wykonywać ćwiczenia na ograniczonej przestrzeni naszego kampera. Jak wiadomo, jest wiele ćwiczeń, które nie wymagają specjalnego sprzętu. Potrzebujemy do nich tylko naszego ciała i grawitacji. Wyznaczmy sobie cel sprawnościowy i dowiedzmy się, jak najlepiej go osiągnąć. I celujmy w ćwiczenia, które są dla nas przyjemne i wymagające, aby uzyskiwać dobre samopoczucie i korzyści zdrowotne każdego dnia.

Oglądanie nowych programów

Niezależnie od platformy streamingowej, z jakiej korzystamy, być może nadszedł czas, aby sprawdzić i zobaczyć, jakie nowości oferuje Internet. Skuśmy się na ciekawe programy lub filmy dokumentalne i zapewnijmy sobie ciekawą podróż.

Podsumowanie

Bez względu na to, co robimy, aby zapewnić sobie rozrywkę, zwykle pragniemy, aby ta zabawa trwała jak najdłużej. Z tego względu warto skierować wzrok na powyższe opcje i zastanowić się nad tym, które z nich najlepiej trafią w nasze gusta.

A jeżeli znudzi nam się siedzenie na miejscu pasażera, zawsze możemy odciążyć od obowiązku osobę za kierownicą i samemu wskoczyć za kółko. Jest to też dobry moment, aby uświadomić kierowcę o powyższych metodach, aby każdy towarzysz podróży mógł w pełni korzystać ze wszystkich jej dobrodziejstw.