Moc drzemiąca w roślinach

Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad 75 procent globalnej populacji korzysta bezpośrednio z ziół w celu leczenia problemów zdrowotnych. Współczesne społeczeństwo ma teraz znacznie łatwiejszy dostęp do różnych suplementów diety, które są przelotnymi modami i dietami żywieniowymi . Trudno czasami zdecydować , od czego tak naprawdę zacząć i jaką w ogóle obrać drogę. Uzdrawiająca moc natury jest wykorzystywana od wieków. Przykładem może być to, że Egipcjanie jedli czosnek i cebulę, aby mieć więcej siły i wigoru, czy też wzmocnić układ sercowo-naczyniowy. Stosowano również inne zioła takie, jak : aloes, koper, rumianek, lukrecję , bazylię , koper i wiele innych cennych dla zdrowia ziół.
Wystarczy znać kilka zasad i opracować sposób postępowania z ziołami oraz technikę ich użytkowania, a można wydobyć z tych cudownych roślin to, co maja najcenniejszego. dzięki temu można wyczarować niezwykłe i wspaniałe potrawy, jak również skuteczne w leczeniu domowe lekarstwa czy doskonałe kosmetyki. Dawniej ludzie byli silnie związani z przyrodą. Cieszyli się z tego, co dała im natura i wierzyli w jej siłę , by uleczyć duszę i ciało.


Jeśli mamy taka możliwość , zbierajmy sami zioła- to wielka przyjemność i okazja, by nauczyć się rozpoznawać rośliny lecznicze. Jednak należy zachować ostrożność podczas zbierania tych roślin. Trzeba znać kilka zasad, które nam w ty pomogą.
Zasady zbierania ziół:

– Zrywaj tylko te rośliny , które znasz.

– Zbieraj zioła w miejscach czystych ekologicznie – należy unikać ziół rosnących przy drogach.

– Nie wyrywaj roślin z korzeniami.


Pamiętaj , że jesteś tylko gościem, dlatego zawsze podchodź do przyrody z szacunkiem.
Rośliny lecznicze mają niesamowite właściwości i odgrywają wielką rolę w naszych
ogrodach, w kuchni, kosmetyce, a także w domowej apteczce. Na świecie jest około 400 tysięcy gatunków roślin, z czego 40 tysięcy wykorzystywanych jest leczniczo, w Polsce natomiast jest to liczba 2 tysięcy roślin, a użytkowanych leczniczo jest ok. 500.
Dzięki naturze można skutecznie pielęgnować urodę i zastąpić często drogie, nieskuteczne,
czy wręcz szkodliwe kosmetyki, które mamy w łazienkach zdrowymi, świeżymi a przede wszystkim naturalnymi preparatami, które w dodatku możemy sami przygotować.
Robiąc własne ziołowe kosmetyki mamy pewność, co do ich jakości i bezpieczeństwa, jak i satysfakcję , że jesteśmy blisko z naturą.