5 miejsc warte zobaczenia w Krakowie

Chcesz pojechać na wakacje do Krakowa, ale przed wyprawą chcesz się dowiedzieć co warto w owym mieście zwiedzić? Poznaj pięć miejsc warte każdej uwagi dla osób zwiedzających miasto Kraków. Jest to jedno z ładniejszych miast w Polsce a co jest warte owej uwagi? Dowiesz się czytając owy artykuł.


5 miejsce Dzielnica Kazimierz

Przyciągnie na pewno, Twoją uwagę owa dzielnica w Krakowie Kazimierz od ponad pięciu wieków temu była to wyspa, która od miasta Krakowa dzieliła owa Wisła. Dziwne nie? Dlatego warto zwiedzić ową dzielnice. Kazimierz stworzył miasto o nazwie Kazimierz sto lat po wszystkim, jak została stworzona na wyspie Miasto zostali na nią przesiedleni owi Żydzi. Powstała dla nich owa dzielnica tylko i wyłącznie dla nich. Ale koniec ciekawostek historycznych. Warto przejść się ową dzielnicą wygląda na prawdę super.

4 Dzielnica Podgórze


Kolejna dzielnica, którą warto zwiedzić będąc w Krakowem. Jest to idealne miejsce, które wśród swoich miejscowych Krakowskich mieszkańców stało się alternatywą słynnego, wówczas Kazimierza. Na szczególną uwagę turystów zasługuje okolica przy Rynku Podgórskiego, gdzie znajduje się znany z wielu zdjęć, Kościół św. Józefa.

3 Rynek Główny


Odchodząc już tylko od dzielnic możemy skupić się na kolejnych atrakcjach związanych z Krakowem i jest to Rynek Główny, który jako drugi jest najważniejszy po Wawelu symbolem Krakowa. Znajduje się tutaj wiele miejsc, na których można zwrócić swą uwagę jako turysta. Kościół Mariacki to jeden z największych i głównych symboli Rynku Głównego i Krakowa. Słynny już na cały świat gotycki ołtarz Wita Stwosza.

2 Podziemne Muzeum Rynku


Jeśli ktoś lubi chodzić do Muzeum nie może go też nie zwiedzić w Krakowie, Dokładnie pod Krakowem. Owe muzem znajduje się pod Krakowem. Poznasz tutaj interesującą ową historię Starego Rynku, która przedstawiona jest w sposób przestępny i interaktywny idealny dla turystów. Wiele tutaj zawartych informacji i ciekawostek o tym, jak wyglądało kiedyś życie w owym mieście.

1 Wawel


Nie mogło go tu zabraknąć centrum Krakowa wisienka na torcie Wawel to jeden z najbardziej odwiedzanych punktów Krakowa, a też to stamtąd pochodzą różnego rodzaju legendy odnośnie smoka. Jest to jedna z najbardziej znanych miejsc wapienne wzgórze, na którym powstała siedziba królów Polski. Wawel to miejsce, gdzie każdy pasjonat historii i miłośnik sztuki z bardzo ogromną chęcią będzie zwiedzał kolejne owe tam już atrakcje.

Podsumowanie.


W Krakowie też są inne miejsca, które warto zobaczyć jak mały rynek czy inne dzielnice, ale wymienione wyżej owe atrakcje tego miasta są najbardziej popularne i najbardziej chętne do odwiedzania przez turystów, także planując wycieczkę do tego miasta pojedź w miejsca wymienione wyżej, żeby nie stracić idealne atrakcję jako turysta.