Zabiegi upiększające, którym warto poddać kiedy minie lato.

Lato może być dobre dla naszej skóry, szczególnie dzięki ciągłej ekspozycji na słońce, które sprawia, że przebarwienia wysychają i zaczynają blednąć. Ale rzeczywistość jest taka, że po dwóch miesiącach nadmiernej ekspozycji na słońce, gdzie może cierpieć z powodu oparzeń, nadmiernego pocenia się, ostrego działania saletry i chloru z basenu, itp. nasza skóra jest zwykle osłabiona i potrzebuje pewnych zabiegów, aby przygotować ją na nadejście surowej zimy. Jeśli i Ty zauważyłaś, że pod koniec lata Twoja skóra nie jest w najlepszej kondycji, zwróć uwagę na najlepsze zabiegi, którym możesz się poddać.

Zabiegi na twarz, które możesz wykonać w domu.

Pierwszym zabiegiem, który należy wykonać, jest klasyczne, rutynowe oczyszczanie twarzy. Powinno się to robić dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem, choć nie jest to nic nowego, gdyż tego typu oczyszczanie twarzy powinno być wykonywane nieprzerwanie przez cały rok.
Kroki, które należy wykonać są takie same jak zawsze: zmyć makijaż, umyć się mydłem przeznaczonym specjalnie do skóry twarzy, dwa razy w tygodniu użyć żelu złuszczającego, całkowicie wysuszyć, nawilżyć i zastosować niezbędne zabiegi, takie jak kontur oczu, krem przeciwzmarszczkowy itp.
Ale to nie jest jedyny zabieg, który można wykonać w domu. Codzienne stosowanie kremów z retinolem w ciągu dnia, ponieważ dzięki jego właściwościom antyoksydacyjnym, dodanym do właściwości witaminy C, pomogą one zregenerować Twoją skórę po „ciężkim” lecie.
Ponadto, nie możemy zapomnieć o kontynuowaniu stosowania ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok, bez względu na to, jak zimno jest i jak mało słońca wydaje się być, promienie UV zawsze mogą zaatakować naszą skórę, więc musimy ją chronić.

Najlepsze kosmetyki do twarzy po lecie z salonów kosmetycznych.

Jednak tygodnie następujące po zakończeniu lata są idealne na serię zabiegów rekonstrukcyjnych.
1. Kwas hialuronowy.
Stworzony, aby głęboko nawilżać skórę. Kwas hialuronowy jest naturalnie produkowany przez nasz organizm, jednak upływ czasu oraz wpływ niektórych czynników zewnętrznych może powodować zmniejszenie jego produkcji, odwodnienie skóry i powstawanie pierwszych zmarszczek. Aby temu zapobiec, kwas hialuronowy można wstrzykiwać w zatwierdzonym centrum estetycznym.
2. Biostymulacja.
Jest to zabieg, którego głównym celem jest uzyskanie młodego i zdrowego wyglądu twarzy. Wykonuje się go z osocza, które jest wzbogacone o płytki krwi.
3. Lifting niechirurgiczny.
Oferuje rezultaty podobne do liftingu twarzy, to znaczy, że udaje się napiąć twarz, bez konieczności poddawania się jakimkolwiek zabiegom chirurgicznym. Jest to możliwe dzięki mikroogniskowanej energii ultradźwiękowej, która powoduje tarcie komórkowe, w dość zewnętrznej warstwie skóry, w celu odnowienia kolagenu, tak potrzebnego dla gładkiej skóry.
4. Intense Pulsed Light (IPL).
Ten rodzaj leczenia laserowego jest w stanie wyeliminować wszystkie rodzaje przebarwień skóry.
5. Peeling.
Idealny do usuwania martwych komórek skóry z twarzy i pozostawienia jej całkowicie czystej po lecie. Istnieją trzy rodzaje zabiegów złuszczających, po pierwsze delikatny, dla skór bez nadmiaru zanieczyszczeń, ale możliwe jest również przeprowadzenie zabiegu średniego lub głębokiego, dla twarzy z nadmiarem tłuszczu, plamami skórnymi i zmarszczkami.
6. Radiofrekwencja.
Przeznaczona do walki z wiotkością twarzy, będącą konsekwencją upływu czasu, jak również z przebarwieniami, które pojawiają się na skórze wraz z upływem czasu.

Włosy również zasługują na odpoczynek po sezonie letnim.

Nie tylko skóra twarzy cierpi z powodu letnich „ekscesów”, również włosy są osłabione przez słońce, saletrę, chlor, a niejednokrotnie także złą dietę.
Jeśli nie przeprowadziliśmy profilaktycznych zabiegów nawilżających i pielęgnujących nasze włosy, bardzo prawdopodobne jest, że po lecie zauważymy nieprzyjemnie rozdwajające się końcówki, dlatego pierwszym krokiem do ich wyleczenia jest subtelne podcięcie włosów, aby je zlikwidować i zapobiec ich pogłębianiu się.
Ponadto istnieje szereg innych zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwolą zadbać o włosy, zwłaszcza po lecie.
1. Złuszczanie, oczyszczanie i nawilżanie.
Trzy podstawowe kroki do zdrowych, zadbanych włosów. Po pierwsze, skóra głowy powinna być złuszczona, aby usunąć nadmiar oleju i martwe komórki. Następnie, ważne jest, aby wybrać odpowiedni szampon do swojego rodzaju włosów, aby uzyskać doskonałe oczyszczenie. Wreszcie, ponownie w zależności od rodzaju włosów, ważne jest, aby wybrać odpowiednią maskę, aby uzyskać prawidłowe nawilżenie.
2. Keratynowa kuracja do włosów.
Przeznaczona do naprawy włosów, z natychmiastowymi rezultatami. Polega na zastosowaniu serii związków mających na celu skorygowanie i zamknięcie pewnych luk w strukturze włókien włosa.