chorwacja

5 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Chorwacji

Z roku na rok Chorwacja cieszy się znakomitą reputacją wśród coraz większej liczby turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kraj jest bardzo bogaty pod względem zabytków i atrakcji turystycznych, które przyciągają urlopowiczów z całego świata. Oto najpiękniejsze miejsca w Chorwacji, które są szczególnie warte odwiedzenia.

Dubrownik

Dubrownik to miejsce przebojowego serialu „Gra o tron” i częstych wakacji celebrytów, takich jak Beyonce, czy Bill Gates. Malownicze i starożytne miasto otoczone murami mówi samo za siebie. Wykorzystajmy w pełni naszą podróż, wybierając się na przejażdżkę kolejką linową, aby podziwiać najlepsze widoki ze szczytu wzgórza Srd, gdzie możemy też zjeść smaczny posiłek.

Korcula

Nad tą wyspą, która została nazwana „Małym Dubrownikiem”, wznosi się mnóstwo dachów pokrytych czerwoną dachówką, a ulice miasta pełne są brukowanych alejek. Według legendy Korcula została założona przez trojańskiego bohatera. Odwiedzając to miejsce, możemy zakosztować tradycyjnej walki na miecze, podziwiać piękną architekturę, a także cieszyć się regionalną kuchnią.

Znana jako miejsce narodzin Marco Polo, Korcula uważana jest za jedną z najbardziej zielonych wysp na całym Adriatyku. Położona jest nieco na uboczu, z dala od dużych i głośnych miast.

Zagrzeb

Stolica i centrum kraju, Zagrzeb, ma do zaoferowania wiele atrakcji kulturalnych. Dzielnice miasta położone są nisko – wzdłuż doliny rzeki Sawy i u podnóża gór. Z kilkoma muzeami, kościołami, posągami, teatrami i koncertami na żywo, Zagrzeb zawsze ma coś do zaoferowania. Nie przegapmy też słynnego miejskiego „Spica”, sobotniego rytuału, który odbywa się w godzinach 10:00-14:00, podczas którego wszyscy pojawiają się w kawiarenkach, aby zafundować sobie sielski odpoczynek.

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Te niewiarygodne jeziora kaskadowe najstarszego parku narodowego w Europie Południowo-Wschodniej po prostu zwalą nas z nóg. Charakterystyczne kolory przyciągają tutaj podróżników z całego świata. Jest to Matka Natura w najlepszym wydaniu, a węglan wapnia znajdujący się w skałach rozświetlany jest niebiesko-zielonym kolorem akwamaryny. Minerały przepływają przez jeziora, a następnie wchodzą w interakcje z florą i fauną w różnych wyjątkowych, inspirujących barwach. Poza tym mnóstwo tutaj wspaniałych wodospadów.

Opatija

Opatija znana jest jako centrum chorwackiej turystyki od połowy XIX wieku. A wszystko dzięki rozwojowi luksusowych willi, nadmorskich kurortów i austriackiej szlachty. Udawajmy przez jeden dzień, że jesteśmy austriackim cesarzem, przechodząc obok luksusowych hoteli i eleganckich fasad.