wypadanie-wlosow

5 najlepszych produktów do walki z wypadaniem włosów

Wypadanie włosów to bardzo realne zagrożenie w miarę starzenia się naszego organizmu. I nie chodzi tutaj o utratę kilku kosmków w ciągu dnia, tylko o utratę całych garści włosów za każdym razem, gdy je myjemy lub szczotkujemy. Na szczęście istnieje prosty sposób na walkę z tym problemem.

Za chwilę przedstawimy pięć produktów, które mogą pomóc w zapobieganiu wypadania włosów. A jako bonus, pomogą również we wzroście włosów.

Jajka

Bez względu na to, jak je przyrządzamy, jajka mogą stanowić świetny dodatek do diety i powstrzymać wypadanie włosów. Faktem jest, że jajka naładowane są biotyną, cynkiem i przeciwutleniaczem selenem. Zawierają również białko – ważny składnik odżywczy, który zapobiega wypadaniu włosów.

Orzechy włoskie

Orzechy włoskie mają wiele zalet zdrowotnych, w tym zapobiegają wypadaniu włosów. Zawierają składniki odżywcze, o których wiadomo, że promują zdrowe i mocne włosy; takie jak witamina E, kwasy tłuszczowe omega-3, cynk, selen i białko.

Papryka

Papryka zawiera najwięcej witaminy C spośród owoców i warzyw. Jest to bardzo ważne, ponieważ witamina C to kolejny kluczowy składnik odżywczy w walce z wypadaniem włosów.

Jedno z badań opublikowanych w Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology wykazało, że kobiety z przerzedzonymi włosami, które uzupełniły niedobór witaminy C, doświadczyły większego wzrostu włosów.

Białko serwatkowe

Stwierdzono, że diety o niskiej zawartości białka prowadzą do wypadania włosów. Dlatego ma sens to, że spożywanie większej ilości białka to ważny krok w pielęgnacji włosów. Warto dodać, że serwatka zawiera dużo białka i występuje w różnych pysznych smakach.

Tłuste ryby

Tłuste ryby, takie jak sardelki, śledzie i makrele zawierają dużo kwasów tłuszczowych omega-3, witaminy D i białka – ważne składniki odżywcze dla zdrowych włosów.

Skorzystajmy z powyższych porad, aby zagęścić naszą czuprynę oraz zapewnić włosom ich naturalny blask i zdrowie.