Doświadcz radości spożywania kawy w swoim mieszkaniu!

Bogata, intensywna i pełna aromatu kawa to autentyczny znak rozpoznawczy promiennego kraju, jakim jest Włochy. Rodzimi mieszkańcy tej słonecznej krainy traktują swoje codzienne espresso jako nieodłączny rytuał, bez którego poranek wydaje się niekompletny.

Pod wpływem pasji do autentycznej kawy, Alfonso Bialetti wpadł na myśl o skonstruowaniu urządzenia, które pozwoliło by cieszyć się jej smakiem nie wyłącznie w lokalnych kawiarniach we Włoszech.

W głównej roli występuje kawiarka
Kawiarka, o której jest mowa, została zaprojektowana gdzieś w latach trzydziestych XX wieku na terenie Włoch. Pomimo upływu wieków, konstrukcja urządzenia pozostała niezmieniona, a sam sprzęt nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród autentycznych miłośników kawy. Kawiarka stanowi doskonałe uzupełnienie dla tradycyjnego ekspresu ciśnieniowego, który dla wielu osób jest niemożliwym do pokonania kosztem.

Inwestycja na długie lata
W porównaniu z ekspresami ciśnieniowymi, koszt kawiarki jest naprawdę niewielki. Jeżeli każdego dnia chcemy delektować się wyśmienitym smakiem naszej kawy, powinniśmy skupić się na modelach o najwyższej jakości. Dzięki temu unikniemy metalicznego posmaku kawy oraz ochronimy nasze zdrowie przed szkodliwymi substancjami.

Nic łatwiejszego
Kawiarka składa się z trzech części: dolnego zbiornika, sitka do kawy oraz górnego zbiornika, gdzie zbiera się gotowy napój. W podgrzewanym zbiorniku powstaje ciśnienie, które przepycha kawę ku górze.

Zaparzanie kawy zaczyna się od wlewu gorącej (ale nie wrzącej) wody do dolnego zbiornika, co skraca cały proces. Ważne jest aby upewnić się, że poziom wody nie przechodzi bocznego zaworu bezpieczeństwa. Sitko powinno być szczelnie wypełnione średnio mieloną kawą. Następnie należy przykręcić górną część kawiarki i postawić urządzenie na małym ogniu. Moment, w którym kawiarka zaczyna syczeć, świadczy o napełnianiu się górnego zbiornika kawą. Właśnie wtedy należy zdjąć kawiarkę z kuchenki i przelać gotowy napój do filiżanek.

Podobno życie jest zbyt krótkie, żeby pić nieodpowiednią kawę! Jeśli cenicie sobie smak tradycyjnego włoskiego espresso i każdego dnia chcecie delektować się tym smakiem, warto zwrócić uwagę na to prostsze urządzenie. Kawiarka to nie tylko sposób na wyśmienitą kawę w domowym otoczeniu, ale również designerski gadżet, który będzie unikalnym dodatkiem dla każdej kuchni.