Inspiracje na stylizację paznokci na Boże Narodzenie i Sylwestra: trendy 2023

Niesie nas fala świątecznej atmosfery, a wraz z nią nadchodzi czas starannych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. W tym okresie wiele osób zastanawia się nie tylko nad idealnym strojem, ale także nad wyborem stylizacji paznokci. Możliwości jest co niemiara, jednak warto zwrócić uwagę na aktualne trendy.

Grudzień to miesiąc intensywnej pracy dla fryzjerów, kosmetyczek i stylistów paznokci. Coraz więcej kobiet pragnie wyglądać doskonale przy świątecznym stole oraz podczas sylwestrowej imprezy. Ważne jest jednak, aby pamiętać o tym, że nie musimy poddawać się presji i jeśli czujemy taką potrzebę, spokojnie możemy zrezygnować z tych „upiększających” wizyt.

Jeśli natomiast planujesz w najbliższym czasie odwiedzić salon manicure, mamy dla Ciebie kilka inspiracji. Mimo że grudniowe trendy w świecie urody często są do siebie podobne, co roku pojawiają się też nowe, interesujące pomysły. Zobaczmy więc, co ma do powiedzenia specjalistka w tej dziedzinie.

Święta i manicure – poznaj tajniki trendów

– Rok 2023 był wyjątkowy pod względem stylizacji paznokci. Dominowała subtelność. Najczęściej wybieranymi stylizacjami były french i baby boomer – mówi Nicole Pacierpnik, stylistka paznokci i właścicielka salonu w Katowicach, podczas rozmowy z WP Kobieta.

Warto zauważyć, że perłowe pyłki zdobyły popularność głównie dzięki modelce i trendsetterce Hailey Bieber. W 2023 roku nosiła ona paznokcie inspirowane lukrem do pączków, które sama nazwała „glazed donut”. Ten trend szybko zyskał na popularności wśród kobiet, które często prosiły o „efekt Hailey Bieber” w salonach manicure.

W grudniu wiele osób prawdopodobnie wybierze podobną, klasyczną stylizację. Niemniej jednak, święta to czas, kiedy często mamy ochotę na odważniejszy kolor czy bardziej ekstrawaganckie zdobienie paznokci.