nic-dentystyczna

Uratuj swoje życie w 60 sekund za pomocą nici dentystycznej!

Prawda jest taka, że wielu „ekspertów” zdrowotnych stosuje bardzo rygorystyczne zasady. Chcą, abyśmy liczyli każdą kalorię, pomijali każde ulubione jedzenie i ćwiczyli niczym żołnierze piechoty morskiej. Jednakże ochrona zdrowia i dodanie lat do swojego życia nie powinno być aż takie trudne.

Z tego powodu za chwilę pokażemy Wam prosty sposób na powstrzymanie wiele najgorszych stanów chorobowych. I zajmuje to dosłownie 60 sekund dziennie. Jak wiadomo, największą przyczyną choroby jest niekontrolowane zapalenie. Nasuwa się więc pytanie: Jak to zatrzymać?

Znakomite korzyści nici dentystycznej

Pierwszym miejscem, od którego możemy zacząć, jest ta porzucona rolka nici dentystycznej w naszej apteczce.

Trudno określić, jaki procent osób korzysta codziennie z nici dentystycznej. Jednakże stosunek osób, które tylko twierdzą, że używają jej codziennie, wynosi 100%. Każdy dentysta może potwierdzić, że jest to kłamstwo numer jeden, jakie słyszy od swoich pacjentów.

Dlatego, jeśli nie używamy nici dentystycznej wystarczająco często, najwyższy czas, żeby zacząć – może to być kwestia życia i śmierci. Dużo mówimy o ochronie bakterii w jelitach (tzw. mikrobiom). Jednakże mikrobiom w jamie ustnej również jest bardzo ważny.

Naprawdę nie ma większej różnicy między drobnoustrojami w jamie ustnej a tymi w jelitach. Badania pokazują, że 40 procent bakterii w jelitach pasuje do tych w jamie ustnej.

Zła kombinacja błędów w higienie jamy ustnej wywołuje stan zapalny, który może powodować próchnicę, zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia. A do tego zwiększa również ryzyko chorób serca, cukrzycy i raka w całym ciele.

Powszechnie wiadomo, że bakterie związane z chorobami przyzębia wytwarzają substancje chemiczne, takie jak lipopolisacharyd (LPS), które mogą zmieniać kontrolę poziomu cukru we krwi przez organizm i przyczyniać się do gromadzenia płytki nazębnej i czynników krzepnięcia w tętnicach serca.

Z kolei inne badania wykazały, że DNA bakterii przyzębia w blaszce miażdżycowej tętnic wieńcowych jest prostą drogą od bakterii jamy ustnej do chorób serca.

Dobrą wiadomością jest to, że możemy łatwo poprawić mikrobiom w jamie ustnej za pomocą kilku prostych kroków. Najpierw spróbujmy ograniczyć cukry i węglowodany – cukier jest jak paliwo rakietowe dla złych bakterii w jamie ustnej.

Po drugie, nici dentystyczne to naukowo udowodniony sposób na kontrolowanie szkodliwych bakterii. Zaledwie 60 sekund nitkowania dziennie nie tylko sprawi, że nasze zęby będą zdrowsze – może to mieć także ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia.