Apteczka na przeziębienie

W sezonie na infekcje warto mieć pod ręką preparaty, które szybko i skutecznie łagodzą męczące dolegliwości.

GDY MASZ początek infekcji

JEŚLI PRZYCZYNĄ JEST WIRUS zaczyna się łagodnie, od osłabienia. Dopiero w kolejnych dniach pojawia sią bol gardła. kaszel, katar. Infekcja bakteryjna zaczyna się nagle wysoką gorączką I silnym bólem gardła.

W OBYDWU PRZYPADKACH najlepiej kilka dni zostac w domu i odpocząć. Warto jak najwcześniej sięgnąć po naturalne metody leczenia, które pomogą w walce z infekcją i wzmocnią odporność.

POMOCNA HOMEOPATIA Ferrum phosphoncum – sprawdza się już na początku infekcji, gdy jesteś osłabiona, gorączka dopiero się zaczyna I utrzymuje na niewysokim poziomie.

BÓL GARDŁA pij syrop z imbiru

DO SŁOICZKA DODAJ świeżo starty Imbir, szczyptę przypraw (goździki, cynamon, anyż), 2 łyżki soku z cytryny, 3 łyżki miodu. Wymieszaj, odstaw na noc. Pij 3-4 razy dziennie po płaskiej łyżeczce.

POMOCNA HOMEOPATIA Jeżeli czujesz drapanie w gardle zastosuj Rumex crispus. Gdy ból pojawia się przy przełykaniu, zastosuj Phytolacca decandra.

KATAR rób inhalacje

UŁATWIĄ ODDYCHANIE, nawilżą I oczyszczą drogi oddechowe. ułatwią zasypianie i ograniczą możliwość nadkażenia i rozwoju zapalenia zatok.

DO INHALACJI POTRZEBUJESZ ampułkę z solą fizjologiczną, która dodaj do miski z gorącą wodą. Pochyl się nad miską I przez 5 minut wdychaj opary. Potwarzaj 2-3 razy na dobę. W ciągu dnia stosuj spray/tabletki ułatwiające oddychanie.

POMOCNA HOMEOPATIA Jeśli z nosa leje ci się przezroczysta wydzielina i masz załzawione oczy, zastosuj Allum cepa. Jeśli kichasz i masz zatkany nos, wypróbuj Nux vomica.

KASZEL stosuj napary i syropy

ŁAGODZĄ BÓL zredukują napady kaszlu, ułatwią odkrztuszanie wydzieliny i zmniejszą ryzyko nadkażenia bakteryjnego.

PRZY OBU RODZAJACH KASZLU pij syrop z czosnku – 12 obranych ząbków przeciśnij przez praskę, zalej 1 szklanką przestudzonej wody, dodaj sok z 1/2 cytryny i 1 łyżkę miodu. odstaw do lodówki na 2 dni: przecedź, pij 2 łyżki rano i wieczorem.

POMOCNA HOMEOPATIA Przy kaszlu mokrym, napadowym, połączonym z odkrztuszaniem lepkiego śluzu – sięgnij po Coccus cacti. Jeśli kaszel jest suchy, napadowy – Drosera.

GORĄCZKA pomogą chłodne okłady

OBNIŻĄ TEMPERATURĘ i przyniosą ulgę. W przypadku gorączki u dziecka w pierwszej kolejności podaj paracetamol. a gdy gorączka szybko narasta. możesz go podawać na przemian (co 4 godziny) z ibuprofenem.

NAWADNIAJ ORGANIZM Pamiętaj, że przy gorączce organizm intensywnie się poci, szybko traci wodę I elektrolity. Motasz też podawać napar z lipy lub syrop z wyciągiem z lipy, które działają napotnie I obniżają temperaturę ciała.

POMOCNA HOMEOPATIA Gdy gorączka pojawia się nagle, jest wysoka i szybko rośnie, sięgnij po Aconiturn napellus.

One thought on “Apteczka na przeziębienie

Dodaj komentarz