szorty

Czy można nosić szorty do pracy?

Gorące biuro i zbyt grube spodnie nigdy nie są przyjemnym połączeniem. Dodajmy jeszcze do tego spoconą dojazdem do pracy koszulę i z miejsca zapragniemy porzucić ten oficjalny strój profesjonalisty.

W wielu firmach pracownicy błyszczą swoim wyglądem. Jednakże, jeśli jesteśmy w biurze, gdzie krawaty nie mają większego znaczenia, wszechobecne i eleganckie chinosy są mile widziane, a dżinsy również ukazują naszą dyscyplinę i zamiłowanie do zawodu, zawsze możemy zrzucić z siebie ten kanciasty garnitur i postawić na wygodniejszą garderobę.

Z tego względu poniżej zawarliśmy znakomite wskazówki stylistyczne, na które składają się krótkie spodenki, wygodne buty i kilka innych komfortowych rozwiązań. Jeśli jednak firma, w której pracujemy, stosuje naprawdę surowe zasady, jeśli chodzi o dress code, wówczas chyba już tylko możemy zdecydować się na lniane spodnie.

Krótkie spodenki

Krótkie spodenki muszą być odpowiedniego rodzaju. Dlatego należy pamiętać, że spodenki gimnastyczne są wyłącznie do ćwiczeń, a nie do pracy. Miejmy na uwadze, że powinniśmy wyglądać profesjonalnie. Z racji tego warto również unikać zbyt krótkich lub zbyt ciasnych spodenek.

Warto wybrać spodenki, które będą się kończyć około dwóch centymetrów nad kolanem. Jest to idealna długość. Ponadto, istotny jest również materiał – żadnego dżinsu, nylonu, czy dżerseju. Jednym z najlepszych rozwiązań są szorty chinosy. Aczkolwiek, jeśli będą zbyt luźne, musimy je odpowiednio dopasować, aby stały się nieco bardziej formalne. Jeżeli użyjemy spodenek uszytych z tego samego materiału co spodnie garniturowe, uzyskamy oczekiwany rezultat.

Sprawdź też, jak możesz wykorzystać białe jeansy.

Stylizacja

Warto wiedzieć, że nawet dopasowane szorty mogą nadal wydawać się bardziej swobodne niż spodnie. Jednak to, w jaki sposób na nas leżą, zależy od tego, co znajduje się powyżej pasa. Dlatego, aby upiększyć szorty, powinniśmy nosić je z koszulą. Tym sposobem uchronimy się przed zbyt swobodnym wyglądem szortów.

Następnie, jako warstwę wierzchnią, dodajmy lekką kurtkę. Powinno to być coś luźnego i przewiewnego – takie rzeczy biją na głowę wszystko, co jest zbyt dopięte na ostatni guzik. I powstrzymujmy się od wkładania na siebie tych rzeczy, które naprawdę są „inteligentne”, jak marynarka lub krawat. A to dlatego, że jeśli kontrast będzie zbyt wyraźny, spodenki zaczną wyglądać nieodpowiednio.

Obuwie

Pomiędzy miejscem, gdzie kończą się spodenki, a zaczynają się buty, jest spory kawałek naszej nogi. A to może sprawić, że jeśli włożymy na siebie coś nazbyt formalnego, będziemy wyglądać niezgrabnie. Z tego powodu należy zrezygnować ze sznurowanych butów o wysokim połysku i postawić na bardziej zrelaksowaną opcję. Powinno to być coś bardziej stonowanego.

Na przykład, świetnym wyborem na lato jest zamsz, ponieważ jest to materiał „oddychający”. Mogą się tutaj sprawdzić mokasyny, zamszowe buty sportowe, a nawet zamszowe oxfordy, o ile są lekkie i nie aż tak oficjalne.