uroda

Znakomite sekrety do uzyskania promiennej urody

Faktem jest, że niektóre produkty i metody do pielęgnacji i uzyskania promiennej skóry stają się dzisiaj coraz bardziej popularne. Dzieje się tak, ponieważ żywa i promienna skóra jest prawdziwym wzmacniaczem poczucia własnej wartości.

Istnieją niejedne sekrety urody, jakie mogłaś przegapić, dlatego zadbaliśmy o to, aby upchnąć je w poniższym artykule.

Suplementy kolagenowe

Kolagen ma ogromne znaczenie dla organizmu i wzmacniania skóry. Wraz z wiekiem organizm produkuje mniej kolagenu. A to prowadzi do wysuszenia skóry, często objawiającej się zmarszczkami. Suplementy kolagenowe wypełniają tę pustkę, stymulując organizm do samodzielnej produkcji tego związku.

Suplementy kolagenowe są pełne aminokwasów, które spowalniają starzenie się skóry. Oprócz działania redukującego zmarszczki suplementy kolagenowe stymulują również wzrost włosów i paznokci. Korzyści te sprawiają, że regularne przyjmowanie suplementu kolagenowego jest poszukiwanym sekretem urody dla zdrowej cery.

Masaż twarzy

Twarz, podobnie jak ciało, potrzebuje regularnych masaży. Masaż twarzy nie tylko pomaga zadbać o zdrową skórę, ale również pomaga w prawidłowym rozluźnieniu mięśni twarzy. I można go wykonywać samodzielnie!

Kilka minut codziennej pielęgnacji za pomocą wałka do twarzy, płaskiego narzędzia gua sha lub balsamów i olejków pomoże zmniejszyć napięcie i zwiększyć krążenie, prowadząc do ogólnej poprawy wyglądu skóry. Kojący i orzeźwiający efekt pomaga uzyskać młodszy wygląd.

Podwójne oczyszczanie

Podwójne oczyszczenie oznacza dokładne umycie twarzy za pomocą dwóch środków do demakijażu. A dwa środki do mycia twarzy oznaczają dwa różne środki czyszczące, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Ażeby dokładnie oczyścić skórę, zacznij od środka na bazie oleju, a następnie na bazie wody. Dlaczego jest to konieczne? Środki oczyszczające na bazie oleju mają na celu wyeliminowanie zanieczyszczeń na bazie oleju, m.in. makijażu. Pozbycie się zanieczyszczeń sprawia, że ​​środek na bazie wody wnika w głąb skóry, eliminując pot i brud.

Dzięki podwójnemu oczyszczaniu nie tylko dokładnie usuwasz zanieczyszczenia ze skóry, ale także ją rewitalizujesz, umożliwiając szybkie i skuteczne przenikanie innych produktów pielęgnacyjnych. Podwójne oczyszczanie jest również pomocne dla osób ze skłonnością do trądziku, ponieważ eliminuje bakterie odpowiedzialne za wypryski.

Nie używaj gąbki do ciała

Gąbki są szeroko stosowane i są jednym z topowych akcesoriów prysznicowych stosowanych w oczyszczaniu i złuszczaniu skóry. Mogą wydawać się najlepszym wyborem do dokładnego oczyszczenia organizmu. Jednak udowodniono, że są nosicielami bakterii, które mogą powodować choroby w organizmie.

Gąbki mogą być również uciążliwe i trudne dla niektórych rodzajów skóry. A to prowadzi do podrażnień i zaczerwienień. Znacznie lepszą opcją jest miękka myjka.

Dowiedz się też o właściwościach aromaterapii dla cery.

Środki czyszczące na peelingi

Peeling to ważny krok w uzyskaniu młodszej i promiennej skóry. Złuszczanie pomaga odblokować zamknięte pory i je oczyścić, usuwając martwe komórki naskórka, aby odsłonić bardziej żywą skórę. Złuszczanie sprawia też, że inne produkty do pielęgnacji skóry szybciej w nią wnikają. Są wtedy dwa razy skuteczniejsze!

Wiele osób ma tendencję do codziennego złuszczania naskórka, co jest szkodliwe dla skóry, szczególnie tak delikatnych partii jak twarz. Peeling twarzy może prowadzić do podrażnień, zaczerwienień, suchości, a nawet ran, ponieważ są one uważane za zbyt ostre dla skóry.

Środki oczyszczające powinny zastąpić peelingi do twarzy, ponieważ działają lepiej i szybciej. Twarz jest niezwykle delikatna i należy ją odpowiednio pielęgnować.

Alternatywy dla witaminy C

Serum z witaminą C stało się powszechnie polecanym produktem do pielęgnacji skóry. Korzyści tego serum obejmują rozjaśnienie skóry, wyrównanie kolorytu, produkcję kolagenu oraz redukcję zmarszczek i drobnych linii. Chociaż jest to bardzo atrakcyjne i godne pochwały, należy pamiętać, że serum z witaminą C nie jest dla osób o wrażliwej skórze.

W przypadku wrażliwej skóry stosowanie serum z witaminą C może prowadzić do zaczerwienienia i podrażnień, a także innych problemów ze skórą. Na to też jest sposób. Dobrą opcją jest niacynamid. Jednak najpierw warto wybrać się po poradę do dermatologa.

Jako serum witaminy C, niacynamid jest silnym przeciwutleniaczem o łagodniejszych właściwościach rozjaśniających skórę, wyrównujących nierówny koloryt i redukujących zmarszczki.