Jak ładnie wyeksponować swoje osobiste zdjęcia?

W ten sposób unikniesz pozostawienia miłych wspomnień ukrytych – i często zapomnianych – w smartfonie lub aparacie.
Większość z nas robi mnóstwo zdjęć, ale niestety wiele z nich to tylko wspomnienia przechowywane w folderach na telefonie lub komputerze. Zamiast tego przy odrobinie wysiłku możesz w elegancki sposób zapewnić swojemu domowi piękne wspomnienia. Wtedy żyją dłużej, a o podróżach i imprezach przypominają się, gdy wkrada się codzienność. Oto kilka wskazówek, jak ozdobić dom własnymi obrazkami.


Staromodny wydruk


Szkoda, gdy zdjęcia z wakacji trafiają tylko na Instagram i Facebook. Zamiast tego możesz cieszyć się nimi na co dzień, drukując je i rozklejając w dobrze widocznych miejscach w domu – z łatwością za pomocą kawałka taśmy, najlepiej w ładnych kolorach.


Gwiazda w salonie


Sztuka w salonie nie musi być tworzona przez profesjonalistów. Wykorzystaj najlepsze zdjęcie jakie zrobiłeś, zamów wydruk lub sam wydrukuj w dużym formacie i dobrej jakości, a następnie umieść je na ścianie w ładnej ramce. Dzięki temu każdego dnia możesz cieszyć się wspomnieniami.


Przestrzeń niekonwencjonalna


Zazwyczaj dekorujemy nasze domy według określonych zasad. Niestety często oznacza to, że łazienka może stać się trochę nudna, kliniczna i mało kreatywna, mimo że spędzamy w niej wiele godzin. Zamiast tego ciesz się najlepszymi wspomnieniami z wakacji, umieszczając je na ścianie w łazience, abyś mógł przypomnieć sobie zabawne chwile, gdy bierzesz prysznic lub przygotowujesz się do pracy i imprezy.


Ściana ze zdjęciami


Ładna ściana ze zdjęciami dodaje zarówno charakteru, jak i stylu do domu, a staje się jeszcze lepsza dzięki motywowi, który wyraźnie łączy kolekcję. Dlaczego więc nie wybrać tegorocznych wakacji jako wspólnego wątku?


Płótno


Nieco niekonwencjonalnym, ale zaskakująco zabawnym sposobem na udekorowanie domu są obrazy drukowane na płótnie. Druk na grubym płótnie lnianym lub bawełnianym można nabyć we wszystkich możliwych rozmiarach i jakościach w rozsądnych cenach i łatwo zamówić online. Największym wyzwaniem będzie wybór najlepszego obrazu!


Kreatywny kolaż


Tworzenie ładnego kolażu z najlepszych zdjęć jest zarówno zabawne, jak i szybkie. Kolaż dobrze sprawdza się w przedpokoju i bez wątpienia będzie pierwszym tematem rozmów odwiedzających gości.


Jako tapeta w tle


?ożesz wystawić swoje ulubione zdjęcie w tak dużym formacie, aby zajęło połowę, a może nawet całą ścianę. Fajnie jest pozwolić mu tworzyć tło dla półek lub regałów bez tylnej ściany – zwłaszcza jeśli dostaniesz zdjęcie wydrukowane w kolorze czarno-białym i wytapetowane na ścianie. Do tego rozwiązania najlepiej sprawdza się stosunkowo prosty motyw, np. piękna przyroda.


W pięknych starych ramach


Bez problemu kupisz wspaniałe plakaty retro. Ale co powiesz na stworzenie własnego plakatu z osobistym wspomnieniem z wakacji i umieszczenie go w ładnej ramce? Przed wydrukowaniem obrazu możesz pobawić się światłem, kolorami i dodać tekst, aby uzyskać wygląd retro. Możliwości jest wiele!