Jak wybrać profesjonalną prostownicę do włosów?

Z pewnością nie raz słyszałaś, że bezpośrednie działanie ciepła niszczy włosy. To coś, o czym wszyscy wiemy, ale można tego uniknąć. Jak? Używając odpowiednich narzędzi do włosów.
Jeśli chodzi o pielęgnację zarówno włosów, jak i skóry, nie możesz sobie pozwolić na żadne ryzyko, a wybór odpowiednich produktów jest niezbędny, aby uniknąć szkód, których możesz żałować. Co więcej, jeśli na przykład używasz profesjonalnej prostownicy do włosów, zauważysz, że nie tylko nie niszczy ona Twoich włosów, ale ma również pozytywne efekty, takie jak większy połysk czy mniejsza łamliwość.
Dzieje się tak, ponieważ tego typu prostownice wyposażone są w płytki wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają korzyści dla włosów, więc oprócz pielęgnacji, której potrzebują, wybór odpowiedniej profesjonalnej prostownicy do włosów jest kluczem do posiadania lśniących, miękkich i zdrowych włosów.

Jak wybrać profesjonalną prostownicę do włosów?

Sekret tkwi w płytach. Płytki mają bezpośredni kontakt z włosami, dlatego muszą być najwyższej jakości, aby uniknąć ich spalenia lub uszkodzenia. Ważne jest również, aby umożliwiały one płynne i gładkie ruchy podczas prasowania.
W przeciwieństwie do tradycyjnych prostownic do włosów, które wykorzystują aluminiowe płytki, najlepsze profesjonalne prostownice do włosów wyposażone są w płytki wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak ceramika, turmalin lub tytan.

Płyty ceramiczne.

Są to najczęściej spotykane płytki w profesjonalnych prostownicach do włosów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są one doskonałej jakości materiałem, który jest bardzo delikatny dla wszystkich rodzajów włosów, od najprostszych i najdelikatniejszych po najgrubsze. Nagrzewają się szybko i równomiernie. Uwalniają one jony ujemne, które redukują puszenie się włosów.

Ceramiczne płytki turmalinowe.

Są to płytki ceramiczne, do których dodano turmalin, dzięki czemu są bardzo odporne. A to nie wszystko: uwalniają 20 razy więcej jonów ujemnych na włosach, co oznacza, że możesz osiągnąć gładkie, lśniące, podatne na układanie i pozbawione puszenia się włosy przy mniejszej liczbie pociągnięć.
Wśród jego wielu zalet jest to, że blokuje wilgoć z włosów, generuje ciepło podczerwone, uszczelnia naturalne oleje i eliminuje elektryczność statyczną. Nie tylko wygładzają włókno włosa, ale również je chronią.

Płytki tytanowe.

Tytanowe płytki nagrzewają się w ciągu kilku sekund i pozwalają uzyskać perfekcyjne, pozbawione odstających włosów prostowanie za pomocą zaledwie kilku pociągnięć, co jest wspaniałe. Włosy nie muszą być wystawione na działanie wysokiej temperatury przez długi czas.
Sekret tych płyt polega na tym, że generują one ciepło podczerwone i dużą ilość jonów ujemnych. Są one w stanie nawilżyć włosy z każdym pociągnięciem i zatrzymać wilgoć dla jedwabistych, lśniących i zdrowych włosów. Są one również bardzo odporne.

Jakie cechy powinna mieć profesjonalna prostownica do włosów?

Oprócz materiału, z którego wykonane są płytki, profesjonalne prostownice do włosów wyposażone są w różne innowacyjne funkcje i technologie, które zwiększają ich wydajność.
1. Inteligentne czujniki, które automatycznie regulują ciepło w zależności od grubości i kondycji włosów.
2. Cyfrowe wyświetlacze dla stałej wizualizacji.
3. Różne zakresy temperatur.
4. Ergonomiczna konstrukcja.

Zalety posiadania profesjonalnej prostownicy do włosów.

Chociaż istnieją ogólne prostownice do włosów, które wykonują swoją pracę, prawda jest taka, że w perspektywie krótko- i długoterminowej mogą one dosłownie zniszczyć Twoje włosy. Dlatego najlepszym sposobem na proste, zadbane i zdrowe włosy, oprócz „rozsądnego” korzystania z nich, jest używanie profesjonalnej prostownicy do włosów.
Oto kilka ich najważniejszych zalet.
1. Profesjonalne rezultaty można osiągnąć w domu.
2. Efekt prostowania jest bardziej długotrwały.
3. Płytki nagrzewają się szybciej, więc włosy są wystawione na działanie ciepła przez krótszy czas.
4. Przynoszą one pozytywne korzyści dla włosów, nawilżając je i chroniąc.
5. To mądra inwestycja.