witamina-c

Witamina C walczy ze śmiertelną sepsą!

Istnieje bardzo poważny problem zdrowotny, który każdego roku dotyka licznych pacjentów, a przede wszystkim osoby w starszym wieku. Sepsa (posocznica) to jedna z głównych przyczyn zgonów w szpitalach. Na szczęście nie musimy być jej kolejną ofiarą, ponieważ Matka Natura ma idealne rozwiązanie.

Nowe badania wykazały, że cudowna witamina C może raz na zawsze zażegnać ten zabójczy zespół objawów. Udowodniono, że witamina C pomaga kontrolować wysokie ciśnienie krwi, obniża ryzyko chorób serca i pomaga zwiększyć odporność. A do tego okazuje się, że może być też świetną bronią do walki z sepsą.

I pomimo że ten śmiertelny stan może nie być dobrze znany, z jego powodu rocznie umiera bardzo wiele osób. Sepsa nie tyle jest chorobą, ile skrajną i zagrażającą życiu reakcją organizmu na infekcję, która może spowodować uszkodzenie tkanek, niewydolność narządów lub śmierć.

Działanie witaminy C podczas walki z sepsą

Na szczęście nowe badania opublikowane w czasopiśmie JAMA wykazały, że witamina C może obniżyć wskaźniki śmiertelności i hospitalizacji wśród pacjentów z sepsą. W ramach badania naukowcy obserwowali 167 pacjentów z sepsą i podawali im dożylnie witaminę C lub placebo co sześć godzin przez cztery dni.

Po zaledwie 28 dniach terapii grupa witaminy C zmniejszyła ryzyko zgonu z 46 procent do 30 procent. Mało tego, witamina (C)ud wyprowadziła również pacjentów z OIOM-u trzy dni wcześniej niż grupę placebo.

Naukowcy stosowali witaminę C dożylnie. Jednak można ją również przyjmować w postaci suplementu. Zaleca się 500 mg suplementu witaminy C dziennie.

A jeśli kiedyś trafimy do szpitala i doświadczymy sepsy, poprośmy swojego lekarza o leczenie witaminą C. Ta prosta witamina może uratować nasze życie.

Bardzo ważnym czynnikiem dla zachowania zdrowia i zapobiegania wielu chorobom jest też oczywiście zbilansowana dieta. Dlatego upewnijmy się, że nasz organizm otrzymuje właściwe ilości niezbędnych składników odżywczych, których dostarczają chociażby najzdrowsze warzywa na świecie.